logo
ZRZUTKA na serwis Geopolitykapro.pl
UWAGA! Wszyscy wspierający otrzymają w nowej książce autora "Geopolityka: Polska w grze mocarstw" imienne podziękowania. Najhojniejsi donatorzy zostaną dodatkowo wyróżnieni.
23 września

KOMENTUJ
22 września

KOMENTUJ
20 września

KOMENTUJ
16 września

KOMENTUJ
16 września
twitKorea Pd się nie zdecydowała.

KOMENTUJ
16 września
twitW tle anulowanie zakupu okrętów podwodnych we Francji na rzecz budowy ich w Australii z pomocą WB i USA.

KOMENTUJ
3 września
twitTrwa rozkładanie systemu z Bretton Woods.

KOMENTUJ
3 września
twitChiny przygotowują się na długotrwały konflikt.

KOMENTUJ
1 września

KOMENTUJ
1 września
twitCzy taki jest plan?

1. Waszyngtońska diaspora przenosi stolicę Trójmorza z W-wy do Berlina (wiadomo Żydzi od zawsze mieli słabość do Niemców). Oznacza to likwidację projektu Trójmorza (sami projekt uruchomili, to i zlikwidowali) i zielone światło do realizacji niemieckiej Mitteleuropy.

2. Waszyngton zezwala Berlinowi na realizację rosyjskiej koncepcji "Europy od Władywostoku po Lizbonę". Moskwa oficjalnie nie wejdzie do bloku antychińskiego, ale będzie markowała balansowanie, jednak kierunek prozachodni będzie już określony i stopniowo realizowany (być może zmuszą Chińczyków do szeregu koncesji), Rosja w dalszym ciągu będzie prowadzić wojnę informacyjną, ale będzie ona stopniowo tonowana i z czasem wygaszana.

3. Kiedy polityka Moskwy będzie już na tyle czytelna dla Pekinu, Chiny będą musiały zapobiec realizacji koncepcji "Europy od Władywostoku po Lizbonę". Jedynym państwem które jest w stanie zablokować amerykańsko-niemiecko-rosyjski projekt, to Polska, ale raczej tylko z Ukrainą (Białoruś już prawdopodobnie będzie wchłonięta przez Rosję). Pekin będzie musiał odsłonić karty wobec Polski i Ukrainy. Jedno jest na pewno pewne, dopóki Moskwa będzie udawała, że jest w drużynie Państwa Środka dopóty Pekin nie zdecyduje się na żadną ofertę wobec EŚrodkowej.

Dla tych co uważają, że niezwyciężona tęczowa "armia europejska" będzie walczyć z Rosjanami o Białystok dodam, że najważniejszą siłą tej nowej "europejskie armii" będzie armia rosyjska.

Jak Polska powinna się zachować wobec takiego niemiecko-amerykańsko-rosyjskiego planu?

KOMENTUJ
26 sierpnia
twit"Przebywająca z wizytą w Wietnamie amerykańska polityk zaoferowała tamtejszym przywódcom podniesienie sojuszu obu krajów do rangi partnerstwa strategicznego, zapowiadając przy tym większą obecność amerykańskich okrętów na wietnamskich wodach, nowe inwestycje energetyczne, redukcję ceł na produkty rolne i wsparcie finansowe przy utylizacji niewybuchów pozostałych po wojnie wietnamskiej."

KOMENTUJ
24 sierpnia

KOMENTUJ
19 sierpnia
twitGdyby taką głupotę napisał jakiś mało zorientowany poseł, to bym jakoś przebolał.

Putin nawet swoje dzieciaki kształci w Europie Zachodniej, nie wspomnę o oligarchach i ich inwestycjach.

Jaką mapę trzeba mieć, aby nie widzieć, kto dla kogo jest zagrożeniem.

Wasalizacja Rosji przez Chiny to dla nas spełnienie marzeń już od czasów Jana III Sobieskiego, kiedy to nasz król po raz pierwszy próbował nawiązać bliższe relacje z Pekinem przeciwko Moskwie.

KOMENTUJ
17 sierpnia
twitCzy to przypadek, że sytuacja w Afganistanie posypała się po najwyraźniej nieudanych rozmowach Biden - Putin?
Odnoszę wrażenie, że to sygnał dla Rosji, że powoli acz stopniowo ich największy geopolityczny wróg bardzo umacnia się na ich miękkim podbrzuszu, a na dodatek Rosja przestaje się liczyć w rozdaniu o Nowy Jedwabny Szlak, pozostanie więc .... prowincją świata.
Amerykanie opuszczając Afgan wprowadzają tam największych sojuszników Pekinu - Pakistan, Iran, sponsorem są oczywiście Chiny.

Jeśli chodzi o podział zadań, to zgodnie z amerykańskim planem, to Niemcy mają przyciągnąć Rosję, tak aby oficjalnie Moskwa nie była sojusznikiem USA. W ten sposób Rosjanie będą udawać, że w kontaktach z Pekinem nic a nic się nie zmieniło. Oczywiście, aby się to udało należy spacyfikować niepokorną Polskę, zapowiadają się gorące miesiące.

KOMENTUJ
12 sierpnia
twitNa całe szczęście my się nie pakujemy w te hece.

KOMENTUJ