logo
ZRZUTKA na serwis Geopolitykapro.pl
UWAGA! Wszyscy wspierający otrzymają w nowej książce autora "Geopolityka: Polska w grze mocarstw" imienne podziękowania. Najhojniejsi donatorzy zostaną dodatkowo wyróżnieni.
31 lipca
twit"Wycofanie się ze współpracy z Rosją w tej dziedzinie okazało się dla Chin zbawienne. Kopiując, kupując lub wprost „kradnąc” zachodnie wzory systemów uzbrojenia, nagle chińscy inżynierowie zaczęli budować nawodne okręty przewyższające możliwościami rosyjskie jednostki pływające – uważane wcześniej za wzór. Zmieniono również strategię morską: przechodząc w ocenie Francuzów w latach osiemdziesiątych najpierw do koncepcji „aktywnej obrony mórz bliskich”, która następnie przekształciła się w strategię „operacji na morzach dalekich”, z zadaniem ochrony oceanicznych szlaków morskich.

Z kolei francuski admirał na “przesłuchaniu parlamentarnym” w 2014 roku potwierdził, że o ile pierwsze, chińskie uderzeniowe okręty podwodne z napędem atomowym typu Han (Type 091) wprowadzane w latach osiemdziesiątych były uznawane za „bardzo słabe”, to ich nowym „myśliwcom podwodnym” typu Shang (Type 093) przypisuje się niezwykły poziom dyskrecji akustycznej”. Taką samą zmianę generacyjną przechodzą również okręty nawodne wykorzystywane przez Chiny w tym niszczyciele przeciwlotnicze typu 052D, krążowniki typu 055 oraz śmigłowcowce typu 075."


KOMENTUJ
30 lipca
twitNamiestnik na Polskę został już oficjalnie przydzielony.

To nazwisko symbol, a jakie mogą być zadania?

1. Pilnowanie, aby Polska nie zrobiła "zwrotu Komorowskiego" (na Chiny).

2. Pudło rezonansowe lobby żydowskiego?

3. Wsparcie dla agendy Kominformu (ideologia LPG)?

4. Zwiększanie zależności od Niemiec (patrz punkt 3), które zostały głównym sojusznikiem USA w Europie, stolicą Trójmorza po wygranej diaspory w USA został Berlin (koncepcja Mitteleuropy).

5. Ocieplanie stosunków polsko-rosyjskich, diaspora jest przekonana, że w pełni kontroluje nie tylko lejce, ale i kaganiec Niemiec.

KOMENTUJ
25 lipca
twitI w USA mają swoich braunów i jest to zapewne robota rosyjskich służb.

KOMENTUJ
25 lipca
twitTymczasem Chińczycy ich nie kupują.

KOMENTUJ