logo
ZRZUTKA na serwis Geopolitykapro.pl
UWAGA! Wszyscy wspierający otrzymają w nowej książce autora "Geopolityka: Polska w grze mocarstw" imienne podziękowania. Najhojniejsi donatorzy zostaną dodatkowo wyróżnieni.
16 września
twitCzy Ukraina ma realną szansę na odzyskanie Krymu w średnio lub długofalowej perspektywie?

Przede wszystkim Ukraina musi się wzmocnić, musi mieć wyższy poziom rozwoju niż Rosja. Nie jest to możliwe wybierają sojusz z USA.
Powrót Krymu jest możliwy tylko jeśli USA i Rosja zaczną się rozpadać w wyniku konfliktu z Chinami.

KOMENTUJ
15 września
twitUkraina w coraz większym stopniu współpracuje z Turcją. Chyba nie muszę dodawać dlaczego.

KOMENTUJ
14 września
twitAch ta współpraca rosyjsko - chińska :) Ukraińcy za to zadowoleni.

Czyżby szykowała się jakaś głębsza współpraca Turcja - PL - Ukraina - Chiny?

KOMENTUJ
14 września
twitDla porównania w Rosji nikt nie chce rozmawiać o ...
1. 200 tys. Polaków zamordowanych w akcji polskiej NKWD w latach 1937-1938,
2. ponad 1 mln Polakach, których zamordowano podczas polskiego holokaustu w latach 1939-1941 (I okupacja rosyjska),
3. ponad 50 tys. Polakach zamordowanych przez tzw. żydokomunę w latach 1945-1956 (II okupacja rosyjska).

KOMENTUJ
13 września

KOMENTUJ
10 września
twitNiemcy jeśli wejdą do inicjatywy Trójmorza, to tylko po to, aby być w niej takim rosyjskim koniem trojańskim.

Przypominam tym co nie wiedzą, że to Niemcy skutecznie torpedowali każdą próbę przyjęcia Ukrainy do NATO!

KOMENTUJ
10 września
twitCelem Rosji jest Ukraina, a nie NATO, które jak to ujął Macron i tak jest w stanie śmierci mózgowej.

Dla tych co łykają jak pelikany antyukraińską histerię propagandy rosyjskiej i ich tuby propagandowej w postaci liderów Konfy (nie mylić z partią) i różnych użytecznych idiotów - po opanowaniu Ukrainy (albo jej dużej części) Rosja zajmie się oczywiście Polską. Nie będzie to oczywiście agresja militarna, ale niemiecko-rosyjski podział na strefy wpływów, Bałtowie wylądują na talerzu rosyjskim, Polska pozostanie w niemieckiej Mitteleuropie (z pewnym procentem udziałów rosyjskich), Rumunia pewnie 50/50, Bułgaria zapewne z przewagą wpływów Moskwy.
A wtedy będziemy mogli sobie znowu zaśpiewać "miałeś chamie złoty róg".

Głównych celem polityki polskiej powinno być utrzymanie za wszelką cenę niepodległości Ukrainy i nie jest nam potrzebna słaba Ukraina, która byłaby dla nas jedynie obciążeniem.

Może już najwyższy czas porozmawiać o sojusz wojskowym z Ukrainą lewarowanym przez .... Pekin (powtórka zwrotu Komorowskiego). Jeśli Chińczycy nie wyrażą zgody (czekając na oczekiwany zwrot Moskwy w kierunku Zachodu), ścieżka będzie już wydeptana i Pekin będzie o tym wiedział.

KOMENTUJ
9 września

KOMENTUJ
6 września
twitDla wszystkich, co oczami wyobraźni widzą niezwyciężoną armię europejską (nawołuje do jej stworzenia m.in. R.Sikorski) jak z zapałem i z nieludzkim poświęceniem bije się o każdą piędź ziemi pod Białymstokiem.

Pytanie dnia, które państwo Unii skuteczne wybiło Amerykanom z głowy przyjęcie Ukrainy do NATO? Jak ktoś wie, może podać również rok :)

Po co przyjeżdża do Polski kanclerz Merkel?
Czyżby chodziło o przekonanie Polski do wielkiego amerykańsko-niemiecko-rosyjskiego projektu "Europy od Władywostoku po Lizbonę" przeciwko Chinom?
Wybór takiego scenariusza oznacza dla nas koniec marzeń o Międzymorzu (nie mylić z amerykańską koncepcją Trójmorza!), koniec marzeń o znaczącej pozycji w Europie. Przypominam, że tylko wielki deal z Chinami gwarantuje nam rozwiązanie naszego problemu z Rosją.

Podsumowanie
1. Waszyngtońska diaspora przenosi stolicę Trójmorza z W-wy do Berlina (wiadomo Żydzi od zawsze mieli słabość do Niemców). Oznacza to likwidację projektu Trójmorza (sami projekt uruchomili, to i zlikwidowali) i zielone światło do realizacji niemieckiej Mitteleuropy.

2. Waszyngton zezwala Berlinowi na realizację rosyjskiej koncepcji "Europy od Władywostoku po Lizbonę". Moskwa oficjalnie nie wejdzie do bloku antychińskiego, ale będzie markowała balansowanie, jednak kierunek prozachodni będzie już określony i stopniowo realizowany (być może zmuszą Chińczyków do szeregu koncesji), Rosja w dalszym ciągu będzie prowadzić wojnę informacyjną, ale będzie ona stopniowo tonowana i z czasem wygaszana.

3. Kiedy polityka Moskwy będzie już na tyle czytelna dla Pekinu, Chiny będą musiały zapobiec realizacji koncepcji "Europy od Władywostoku po Lizbonę". Jedynym państwem które jest w stanie zablokować amerykańsko-niemiecko-rosyjski projekt, to Polska, ale raczej tylko z Ukrainą (Białoruś już prawdopodobnie będzie wchłonięta przez Rosję). Pekin będzie musiał odsłonić karty wobec Polski i Ukrainy. Jedno jest na pewno pewne, dopóki Moskwa będzie udawała, że jest w drużynie Państwa Środka dopóty Pekin nie zdecyduje się na żadną ofertę wobec EŚrodkowej. Niezwyciężona tęczowa "armia europejska" będzie walczyć z Rosjanami o Białystok dodam, że najważniejszą siłą tej nowej "europejskie armii" będzie armia rosyjska, która zostanie wzmocniona sprzętem i technologią zachodnią!

4. Wymarzonym scenariuszem dla Moskwy jest "władowanie" Chin w wojnę o Tajwan z USA. Pekin nie będzie miał sił, aby zablokować wymarzony przez Putina i Merkel projekt "Europy od Władywostoku po Lizbonę". Chwilę potem rozpocznie się tworzenie NJSzlaku na warunkach rosyjsko-niemieckich.

ps. Prośba do hejterów, dzieciaki odpuście ten wątek.

Ireneusz P.Piotrzkowicz

KOMENTUJ
6 września
twitDzieje się

KOMENTUJ
4 września
twitRosja nie może pozwolić na sojusz polsko-ukraiński i zrobi wszystko, aby nas skłócić.

KOMENTUJ
3 września
twitTyle Amerykanie zapłacili za to, że Ukroboronprom nie poszło do Chińczyków.

Reszta to puste hasła i deklaracje.

KOMENTUJ