logo
16 czerwca
Mogą śmiało nawet strzelać w cały obszar Syberii, tam już żadnych wojsk rosyjskich nie ma :) Przyjdzie czas, że Zełenski doczeka się pomnika w Pekinie.

KOMENTUJ
16 czerwca
Actual map of the Syrian Civil war as of June 2022

KOMENTUJ
15 czerwca

KOMENTUJ
15 czerwca
W poniedziałek wyszło na jaw, że Rosja - mimo sankcji - w ciągu pierwszych 100 dni wojny zarobiła 93 miliardy euro na eksporcie paliw kopalnych - podało fińskie Centrum Badań nad Energią i Czystym Powietrzem (CREA), nazywając zarobek "rekordowym".
Większość dostaw trafiła do Unii Europejskiej odbierającej 61 proc. rosyjskiego eksportu paliw kopalnych o wartości około 57 miliardów euro.
Największymi importerami były Chiny (surowce o wartości 12,6 mld euro), Niemcy (12,1 mld), Włochy (7,8 mld), Holandia (7,8 mld), Turcja (6,7 mld), Polska (4,4 mld), Francja (4,4 mld) i Indie (3,4 mld).

KOMENTUJ
15 czerwca
Litwa wszystkie karty stawia na USA ... podobnie jak Ukraina jakiś czas temu.

KOMENTUJ
15 czerwca

KOMENTUJ
15 czerwca
KOMENTUJ
15 czerwca
KOMENTUJ
15 czerwca
"To jest partnerstwo, a nie unia. Stosunki z Rosją będą się nadal rozwijać. Nie udzieliliśmy Rosji żadnego wsparcia militarnego ani materialnego [podczas wojny z Ukrainą]"
"Chiny szanują suwerenność i integralność terytorialną wszystkich państw." czyli nie będzie żadnego poparcia Chin dla aneksji nawet części Ukrainy, tak jak nie uznali przejęcia przez Rosję Krymu czy Osetii i Abchazji.

Jak to piszą w OSW "sojusz", "oś" ... :)

KOMENTUJ
15 czerwca
Countries that have Sanctions on Russia (as of June 2022)

KOMENTUJ