logo
UWAGA! Wszyscy wspierający otrzymają w nowej książce autora "Geopolityka: Polska w grze mocarstw" imienne podziękowania. Najhojniejsi donatorzy zostaną dodatkowo wyróżnieni.
__ admini GPRo - logowanie __
22 października
KOMENTUJ
21 października
KOMENTUJ
21 października
Dobrze, że nasi niczego nie podpisali.

KOMENTUJ
21 października
Czy to dobry moment, aby wejść w spółkę z Turkami?

KOMENTUJ
20 października
KOMENTUJ
19 października
Dziwne, w juanach nie chcą trzymać rezerw.

KOMENTUJ
18 października
Dwa Nord Streamy uruchomione, to dwa razy więcej niemieckich pieniędzy na rosyjską armię .... Podziękujmy stronnictwu niemieckiemu w Polsce, które się do tego przyczyniło np. R.Sikorskiemu, który choć pięknie histeryzował o nowym pakcie Ribbentrop-Mołotow był dzielnie klepany po plecach i to wystarczyło, D.Tuskowi, który osiągnął swoje finansowe cele .... BRAWO!

Przed nami jeszcze ogłoszenie sojuszu niemiecko-rosyjskiego (przy akceptacji Waszyngtonu). A my cóż, kierunek Serbołużyczanie, chyba że w końcu ktoś się zorientuje, że od Chin oddziela nas zaledwie 1 wrogiem nam państwo.

KOMENTUJ
17 października
Aż się prosi o konsorcjum turecko-polsko-ukraińsko-szwedzkie ....

KOMENTUJ
14 października
Mało kto zwrócił na to uwagę. W Wielkiej Hali Ludowej oddano hołd założycielowi Kuomintangu i takiemu chińskiemu Piłsudskiemu, dr Sun Jat-senowi. Jako ciekawostkę podam, że był "lepszym" chrześcijaninem od naszego marszałka :)

Wyraźny sygnał do mieszkańców zbuntowanej prowincji, że czas przestać się wygłupiać :)
Przypominam, że dla Polski byłoby znakomicie, gdyby nie było już "problemu" Tajwanu, bo Pekin będzie mógł się w końcu zająć swoim północnym sąsiadem :)

KOMENTUJ
14 października
KOMENTUJ
14 października
KOMENTUJ
14 października
Mateusz Duch w swoim blogu przestrzega przed postępującą dezintegracją USA.

"W USA kiełkuje bardzo niebezpieczna idea o podziale Stanów Zjednoczonych. Podział USA byłby gigantyczną katastrofą dla Zachodu dla demokracji. Na takim scenariuszu najbardziej zyskałyby Chiny, Rosja."
Jednak jego ocena jest błędna. Tęczowa rewolucja ponownie przejęła władzę w USA (obalając Trumpa w epuczu), mają do dyspozycji nieograniczone środki, media .... ale nie mają szans w starciu z armią, która pomimo wielu prób walki z "białymi suprematystami" pozostaje konserwatywna (ciągle nie doszło do uciotowienia armii). Chłopcy z prowincji są uzbrojeni po zęby i w kilka tygodni/dni zrobią porządek z tęczą, rewolucja natychmiast się zakończy. Co ciekawe tęczowi raczej nie mogą liczyć w tej walce na czarnych, zagadką pozostają Latynosi, jeśli Meksykanie postanowią przyłączyć stany z hiszpańskojęzyczną większością. Nie jest natomiast wykluczony wybuch antysemityzmu.

Ameryka po takiej kontrrewolucji wyjdzie nieco poturbowana, ale przestanie się staczać i zacznie się odbudowa potęgi. Jedyne co mnie martwi, to reakcja Rosji na wydarzenia w USA, mogą uznać, że mogą ruszyć na np. Polskę, dlatego musimy już rozmawiać z Chinami, aby taki potencjalny scenariusz wykluczyć.

KOMENTUJ
10 października
Blisko, bliżej coraz bliżej ...
----------------
Ławrow będąc ostatnio w ONZ stwierdził, że Rosja nie zamierza wstąpić do NATO, czyżby więc taka propozycja już się pojawiła na stole? W tym dealu na pewno nie przeszkadzają Niemcy, którzy od początku blokowali wejście Ukrainy do NATO. Można powiedzieć więcej, Niemcy są wielkimi zwolennikami takiego wspólnego rosyjsko-niemieckiego (w tle Waszyngton) sojuszu przeciwko Chinom. Największą przeszkodą w realizacji takiego scenariusza jest ..... Polska.
Czyżby więc to całe grillowanie Polski w Unii, atak na polskie granice przez Moskwę (proxy Białoruś) było w jakiś sposób skoordynowane? Główny cel - zamiana stronnictwa patriotycznego na stronnictwo niemieckie w osobie Tuska ma na celu spacyfikowanie polskiego weta w sprawie podziału Ukrainy i likwidacji Białorusi, bo co jak co, ale pisowcy w życiu na to nie pójdą, ale już stronnictwo niemieckie, a nawet liderzy Konfederacji już nie będą mieli nic przeciwko.

Ireneusz P.Piotrzkowicz

KOMENTUJ
8 października
KOMENTUJ
7 października
KOMENTUJ
6 października
PKK's recognition as a terrorist group. (Note - I believe that PKK is NOT a terrorist organization)

KOMENTUJ
5 października

KOMENTUJ
5 października

KOMENTUJ
4 października
KOMENTUJ