logo
ZRZUTKA na serwis Geopolitykapro.pl
UWAGA! Wszyscy wspierający otrzymają w nowej książce autora "Geopolityka: Polska w grze mocarstw" imienne podziękowania. Najhojniejsi donatorzy zostaną dodatkowo wyróżnieni.
7 września
twitKominform vs. USA

"W odpowiedzi na takie przewidywania Uber i Lyft zapowiedziały, że pokryją koszty postępowania prawnego i ewentualnej kary swoim kierowcom, którzy zdecydują się zawieźć kobiety do kliniki aborcyjnej w celu dokonania nielegalnych aborcji. Dyrektor generalna Ubera, Dara Khosrowshahi, napisała na Twitterze, że firma będzie w ten sposób wspierać współpracujących z nią kierowców.

Jeszcze dalej poszła firma Lyft, zapowiadając przekazanie miliona dolarów na rzecz molocha aborcyjnego Planned Parenthood, w którego klinikach zamordowano w zeszłym roku około 350 tys. dzieci. „To atak na dostęp kobiet do opieki zdrowotnej i ich prawo do wyboru” – napisał dyrektor Logan Green, komentując nowe teksańskie przepisy."

KOMENTUJ
6 września
twitKominform vs. ...

Kiedy to szaleństwo się skończy ...

KOMENTUJ
6 września
twitDla wszystkich, co oczami wyobraźni widzą niezwyciężoną armię europejską (nawołuje do jej stworzenia m.in. R.Sikorski) jak z zapałem i z nieludzkim poświęceniem bije się o każdą piędź ziemi pod Białymstokiem.

Pytanie dnia, które państwo Unii skuteczne wybiło Amerykanom z głowy przyjęcie Ukrainy do NATO? Jak ktoś wie, może podać również rok :)

Po co przyjeżdża do Polski kanclerz Merkel?
Czyżby chodziło o przekonanie Polski do wielkiego amerykańsko-niemiecko-rosyjskiego projektu "Europy od Władywostoku po Lizbonę" przeciwko Chinom?
Wybór takiego scenariusza oznacza dla nas koniec marzeń o Międzymorzu (nie mylić z amerykańską koncepcją Trójmorza!), koniec marzeń o znaczącej pozycji w Europie. Przypominam, że tylko wielki deal z Chinami gwarantuje nam rozwiązanie naszego problemu z Rosją.

Podsumowanie
1. Waszyngtońska diaspora przenosi stolicę Trójmorza z W-wy do Berlina (wiadomo Żydzi od zawsze mieli słabość do Niemców). Oznacza to likwidację projektu Trójmorza (sami projekt uruchomili, to i zlikwidowali) i zielone światło do realizacji niemieckiej Mitteleuropy.

2. Waszyngton zezwala Berlinowi na realizację rosyjskiej koncepcji "Europy od Władywostoku po Lizbonę". Moskwa oficjalnie nie wejdzie do bloku antychińskiego, ale będzie markowała balansowanie, jednak kierunek prozachodni będzie już określony i stopniowo realizowany (być może zmuszą Chińczyków do szeregu koncesji), Rosja w dalszym ciągu będzie prowadzić wojnę informacyjną, ale będzie ona stopniowo tonowana i z czasem wygaszana.

3. Kiedy polityka Moskwy będzie już na tyle czytelna dla Pekinu, Chiny będą musiały zapobiec realizacji koncepcji "Europy od Władywostoku po Lizbonę". Jedynym państwem które jest w stanie zablokować amerykańsko-niemiecko-rosyjski projekt, to Polska, ale raczej tylko z Ukrainą (Białoruś już prawdopodobnie będzie wchłonięta przez Rosję). Pekin będzie musiał odsłonić karty wobec Polski i Ukrainy. Jedno jest na pewno pewne, dopóki Moskwa będzie udawała, że jest w drużynie Państwa Środka dopóty Pekin nie zdecyduje się na żadną ofertę wobec EŚrodkowej. Niezwyciężona tęczowa "armia europejska" będzie walczyć z Rosjanami o Białystok dodam, że najważniejszą siłą tej nowej "europejskie armii" będzie armia rosyjska, która zostanie wzmocniona sprzętem i technologią zachodnią!

4. Wymarzonym scenariuszem dla Moskwy jest "władowanie" Chin w wojnę o Tajwan z USA. Pekin nie będzie miał sił, aby zablokować wymarzony przez Putina i Merkel projekt "Europy od Władywostoku po Lizbonę". Chwilę potem rozpocznie się tworzenie NJSzlaku na warunkach rosyjsko-niemieckich.

ps. Prośba do hejterów, dzieciaki odpuście ten wątek.

Ireneusz P.Piotrzkowicz

KOMENTUJ
5 września
#USA
twitMinister Sikorski będzie zachwycony.

KOMENTUJ
5 września
twitKominform vs. USA

KOMENTUJ
4 września
twitSkazani na sukces ...

Program 5-10-15 za czasów PRL to była kuźnia "znanych i lubianych" w III RP ;)
Pani Barbara Nowacka, Piotr Kraśko, Justyna Pochanke...

KOMENTUJ
4 września
twitKominform vs. USA

Amerykanie próbują odbić się od dna.

KOMENTUJ
4 września
twitPo likwidacji Trójmorza i wsparciu Mitteleuropy przez Amerykanów.

Po gigantycznych inwestycjach Tesli, Googla w Niemczech, czas na amerykańskiego sojusznika w basenie Morza Śródziemnego - Egipt.

KOMENTUJ
4 września

KOMENTUJ
4 września
twitKominform vs. USA

Stopień indoktrynacji ideologii LGBT w stanach USA

Percent of adults identifying as transgender in the U.S (2016)

KOMENTUJ
3 września

KOMENTUJ
3 września
twitTrwa rozkładanie systemu z Bretton Woods.

KOMENTUJ
3 września
twitKominform vs. USA

W następnej kolejności oddziały podzielone na 69 płci .... ?

Z tęczową armią nie wygra się żadnej bitwy, nie mówiąc o wojnie.

KOMENTUJ
3 września
twitTyle Amerykanie zapłacili za to, że Ukroboronprom nie poszło do Chińczyków.

Reszta to puste hasła i deklaracje.

KOMENTUJ
2 września
twitKominform vs. USA

KOMENTUJ