logo
ZRZUTKA na serwis Geopolitykapro.pl
UWAGA! Wszyscy wspierający otrzymają w nowej książce autora "Geopolityka: Polska w grze mocarstw" imienne podziękowania. Najhojniejsi donatorzy zostaną dodatkowo wyróżnieni.
1 sierpnia

KOMENTUJ
1 sierpnia
#USA

KOMENTUJ
31 lipca
twit"Wycofanie się ze współpracy z Rosją w tej dziedzinie okazało się dla Chin zbawienne. Kopiując, kupując lub wprost „kradnąc” zachodnie wzory systemów uzbrojenia, nagle chińscy inżynierowie zaczęli budować nawodne okręty przewyższające możliwościami rosyjskie jednostki pływające – uważane wcześniej za wzór. Zmieniono również strategię morską: przechodząc w ocenie Francuzów w latach osiemdziesiątych najpierw do koncepcji „aktywnej obrony mórz bliskich”, która następnie przekształciła się w strategię „operacji na morzach dalekich”, z zadaniem ochrony oceanicznych szlaków morskich.

Z kolei francuski admirał na “przesłuchaniu parlamentarnym” w 2014 roku potwierdził, że o ile pierwsze, chińskie uderzeniowe okręty podwodne z napędem atomowym typu Han (Type 091) wprowadzane w latach osiemdziesiątych były uznawane za „bardzo słabe”, to ich nowym „myśliwcom podwodnym” typu Shang (Type 093) przypisuje się niezwykły poziom dyskrecji akustycznej”. Taką samą zmianę generacyjną przechodzą również okręty nawodne wykorzystywane przez Chiny w tym niszczyciele przeciwlotnicze typu 052D, krążowniki typu 055 oraz śmigłowcowce typu 075."


KOMENTUJ
30 lipca
twitNamiestnik na Polskę został już oficjalnie przydzielony.

To nazwisko symbol, a jakie mogą być zadania?

1. Pilnowanie, aby Polska nie zrobiła "zwrotu Komorowskiego" (na Chiny).

2. Pudło rezonansowe lobby żydowskiego?

3. Wsparcie dla agendy Kominformu (ideologia LPG)?

4. Zwiększanie zależności od Niemiec (patrz punkt 3), które zostały głównym sojusznikiem USA w Europie, stolicą Trójmorza po wygranej diaspory w USA został Berlin (koncepcja Mitteleuropy).

5. Ocieplanie stosunków polsko-rosyjskich, diaspora jest przekonana, że w pełni kontroluje nie tylko lejce, ale i kaganiec Niemiec.

KOMENTUJ
29 lipca
twitKominform vs. Polska

Nowe słówka w słowniczku postępu - praca seksualna, pracownica seksualna.

Nie dość że ciemnogród, to jeszcze ostracyzm, za co do cholery :)

KOMENTUJ
28 lipca
twitA jednak Pacanowo.

Najgłupsi zawsze byli wykorzystywani do brudnej politycznej gry, ale żeby dorosły, ponoć niegłupi facet dawał się tak wykorzystywać ....

KOMENTUJ
28 lipca
twitTak się zastanawiam, czy jak dojdzie do ostrego zwarcia w zapasach kobiecych i będzie to zwarcie na tyle czułe, że cały świat będzie mógł zobaczyć, że transdżindżerfluidsiceuroagd+ to rasowy facet, to czy ktoś przerwie transmisje :)

KOMENTUJ
28 lipca
#USA

KOMENTUJ