logo
ZRZUTKA na serwis Geopolitykapro.pl
UWAGA! Wszyscy wspierający otrzymają w nowej książce autora "Geopolityka: Polska w grze mocarstw" imienne podziękowania. Najhojniejsi donatorzy zostaną dodatkowo wyróżnieni.
10 września
twitNiemcy jeśli wejdą do inicjatywy Trójmorza, to tylko po to, aby być w niej takim rosyjskim koniem trojańskim.

Przypominam tym co nie wiedzą, że to Niemcy skutecznie torpedowali każdą próbę przyjęcia Ukrainy do NATO!

KOMENTUJ
10 września
twitCelem Rosji jest Ukraina, a nie NATO, które jak to ujął Macron i tak jest w stanie śmierci mózgowej.

Dla tych co łykają jak pelikany antyukraińską histerię propagandy rosyjskiej i ich tuby propagandowej w postaci liderów Konfy (nie mylić z partią) i różnych użytecznych idiotów - po opanowaniu Ukrainy (albo jej dużej części) Rosja zajmie się oczywiście Polską. Nie będzie to oczywiście agresja militarna, ale niemiecko-rosyjski podział na strefy wpływów, Bałtowie wylądują na talerzu rosyjskim, Polska pozostanie w niemieckiej Mitteleuropie (z pewnym procentem udziałów rosyjskich), Rumunia pewnie 50/50, Bułgaria zapewne z przewagą wpływów Moskwy.
A wtedy będziemy mogli sobie znowu zaśpiewać "miałeś chamie złoty róg".

Głównych celem polityki polskiej powinno być utrzymanie za wszelką cenę niepodległości Ukrainy i nie jest nam potrzebna słaba Ukraina, która byłaby dla nas jedynie obciążeniem.

Może już najwyższy czas porozmawiać o sojusz wojskowym z Ukrainą lewarowanym przez .... Pekin (powtórka zwrotu Komorowskiego). Jeśli Chińczycy nie wyrażą zgody (czekając na oczekiwany zwrot Moskwy w kierunku Zachodu), ścieżka będzie już wydeptana i Pekin będzie o tym wiedział.

KOMENTUJ
8 września
twitTop 10 origin countries of people displaced across borders at the end of 2020

KOMENTUJ
7 września
twitProblem, że według prawa jest to ciągle terytorium japońskie.

KOMENTUJ
7 września
twitMap of proto-states, rebel groups and unrecognized entities that control territory in the Horn of Africa as of September 2021.

KOMENTUJ
6 września
twitMusimy zrobić wszystko, aby tęczową zarazę zatrzymać na Odrze ... a wtedy z Moskwą sobie poradzimy :)

KOMENTUJ
6 września
twitDla wszystkich, co oczami wyobraźni widzą niezwyciężoną armię europejską (nawołuje do jej stworzenia m.in. R.Sikorski) jak z zapałem i z nieludzkim poświęceniem bije się o każdą piędź ziemi pod Białymstokiem.

Pytanie dnia, które państwo Unii skuteczne wybiło Amerykanom z głowy przyjęcie Ukrainy do NATO? Jak ktoś wie, może podać również rok :)

Po co przyjeżdża do Polski kanclerz Merkel?
Czyżby chodziło o przekonanie Polski do wielkiego amerykańsko-niemiecko-rosyjskiego projektu "Europy od Władywostoku po Lizbonę" przeciwko Chinom?
Wybór takiego scenariusza oznacza dla nas koniec marzeń o Międzymorzu (nie mylić z amerykańską koncepcją Trójmorza!), koniec marzeń o znaczącej pozycji w Europie. Przypominam, że tylko wielki deal z Chinami gwarantuje nam rozwiązanie naszego problemu z Rosją.

Podsumowanie
1. Waszyngtońska diaspora przenosi stolicę Trójmorza z W-wy do Berlina (wiadomo Żydzi od zawsze mieli słabość do Niemców). Oznacza to likwidację projektu Trójmorza (sami projekt uruchomili, to i zlikwidowali) i zielone światło do realizacji niemieckiej Mitteleuropy.

2. Waszyngton zezwala Berlinowi na realizację rosyjskiej koncepcji "Europy od Władywostoku po Lizbonę". Moskwa oficjalnie nie wejdzie do bloku antychińskiego, ale będzie markowała balansowanie, jednak kierunek prozachodni będzie już określony i stopniowo realizowany (być może zmuszą Chińczyków do szeregu koncesji), Rosja w dalszym ciągu będzie prowadzić wojnę informacyjną, ale będzie ona stopniowo tonowana i z czasem wygaszana.

3. Kiedy polityka Moskwy będzie już na tyle czytelna dla Pekinu, Chiny będą musiały zapobiec realizacji koncepcji "Europy od Władywostoku po Lizbonę". Jedynym państwem które jest w stanie zablokować amerykańsko-niemiecko-rosyjski projekt, to Polska, ale raczej tylko z Ukrainą (Białoruś już prawdopodobnie będzie wchłonięta przez Rosję). Pekin będzie musiał odsłonić karty wobec Polski i Ukrainy. Jedno jest na pewno pewne, dopóki Moskwa będzie udawała, że jest w drużynie Państwa Środka dopóty Pekin nie zdecyduje się na żadną ofertę wobec EŚrodkowej. Niezwyciężona tęczowa "armia europejska" będzie walczyć z Rosjanami o Białystok dodam, że najważniejszą siłą tej nowej "europejskie armii" będzie armia rosyjska, która zostanie wzmocniona sprzętem i technologią zachodnią!

4. Wymarzonym scenariuszem dla Moskwy jest "władowanie" Chin w wojnę o Tajwan z USA. Pekin nie będzie miał sił, aby zablokować wymarzony przez Putina i Merkel projekt "Europy od Władywostoku po Lizbonę". Chwilę potem rozpocznie się tworzenie NJSzlaku na warunkach rosyjsko-niemieckich.

ps. Prośba do hejterów, dzieciaki odpuście ten wątek.

Ireneusz P.Piotrzkowicz

KOMENTUJ