logo
ZRZUTKA na serwis Geopolitykapro.pl
UWAGA! Wszyscy wspierający otrzymają w nowej książce autora "Geopolityka: Polska w grze mocarstw" imienne podziękowania. Najhojniejsi donatorzy zostaną dodatkowo wyróżnieni.
31 lipca
twit"Wycofanie się ze współpracy z Rosją w tej dziedzinie okazało się dla Chin zbawienne. Kopiując, kupując lub wprost „kradnąc” zachodnie wzory systemów uzbrojenia, nagle chińscy inżynierowie zaczęli budować nawodne okręty przewyższające możliwościami rosyjskie jednostki pływające – uważane wcześniej za wzór. Zmieniono również strategię morską: przechodząc w ocenie Francuzów w latach osiemdziesiątych najpierw do koncepcji „aktywnej obrony mórz bliskich”, która następnie przekształciła się w strategię „operacji na morzach dalekich”, z zadaniem ochrony oceanicznych szlaków morskich.

Z kolei francuski admirał na “przesłuchaniu parlamentarnym” w 2014 roku potwierdził, że o ile pierwsze, chińskie uderzeniowe okręty podwodne z napędem atomowym typu Han (Type 091) wprowadzane w latach osiemdziesiątych były uznawane za „bardzo słabe”, to ich nowym „myśliwcom podwodnym” typu Shang (Type 093) przypisuje się niezwykły poziom dyskrecji akustycznej”. Taką samą zmianę generacyjną przechodzą również okręty nawodne wykorzystywane przez Chiny w tym niszczyciele przeciwlotnicze typu 052D, krążowniki typu 055 oraz śmigłowcowce typu 075."


KOMENTUJ
24 lipca
twitNie wiem dlaczego, ale mam dziwne wrażenie, że obronę Bałtów będą testować białoruskie wojska, a jak się posypią, to zielone ludziki przyjdą z bratnią pomocą.

KOMENTUJ
23 lipca
twitŻeby nie było wątpliwości, kto jest na czele postępu :)

Jedno jest pewne, Egipt nie będzie miał problemu z obsadzeniem tej granicy :)

KOMENTUJ
22 lipca
twitChińczycy szykują się do wojny z rosyjskimi czołgami T ...

KOMENTUJ
21 lipca
twitIle razy pisałem, że z tęczową armią można zaliczyć jedynie dno.
Jedyną armią jeszcze nie zdemoralizowaną przez Kominform dysponuje Polska i Ukraina.

KOMENTUJ
21 lipca
twitPozyskując Leopardy tak powinno być od początku!

KOMENTUJ