logo
ZRZUTKA na serwis Geopolitykapro.pl
UWAGA! Wszyscy wspierający otrzymają w nowej książce autora "Geopolityka: Polska w grze mocarstw" imienne podziękowania. Najhojniejsi donatorzy zostaną dodatkowo wyróżnieni.
22 lipca
twitJest to bardzo czytelny sygnał w kierunku Pekinu.
Proszę pilnie śledzić informacje z tego kierunku.

Cisza będzie oznaczało brak zmian w polityce wobec EŚrodkowej.

KOMENTUJ
14 lipca
twit"– Ich nadwyżkę będziemy chcieli wykorzystać do odsprzedaży – dodał. Prezes RARS mówił, że w ramach Partnerstwa Wschodniego szczepionki trafią m.in. na Ukrainę i do Gruzji, ale też do wybranych krajów bałkańskich."

KOMENTUJ
11 lipca
twitMiędzymorze w praktyce, brakuje jedynie Białorusi.

KOMENTUJ
9 lipca
twitJak dotąd siedzieliśmy cicho, wypowiedź łagodna i nie odbiega od innych tego typu, trzeba obserwować.

Kilka kwestii powiązanych:
1. Litwa wyszła z "17+1", był to wyraźny sygnał w kierunku Pekinu, że samo gadanie to mało i potrzebne są konkretne deklaracje bezpieczeństwa.

2. Podczas wizyty przedstawicieli Polski i innych krajów Europy Środkowej w Pekinie, Chińczycy wyraźnie podkreślili, że nie ma w agendzie kwestii bezpieczeństwa (geopolityczna zmiana).

W co gra Pekin?
Nie łudźmy się, że Polska i EŚ ma dla Pekinu większe znaczenie niż Moskwa, natomiast Chińczycy doskonale wiedzą, że Rosjanie wcześniej czy później zmienią stronę i staną się ich już otwartymi wrogami (obecnie udają przyjaźń). Mam wrażeniem, że Pekin cały czas wysyła do państw EŚrodkowej przekaz, wiemy czego się obawiacie, ale nic nie możemy zrobić do momentu aż Moskwa już oficjalnie zmieni front.

KOMENTUJ
7 lipca
twitTrójkąt Lubelski alternatywą dla rosyjskiego świata

Dmytro Kułeba, szef ukraińskiego MSZ, w opublikowanym na swoim facebookowym profilu podkreślił znaczenie Trójkąta Lubelskiego. – Trójkąt Lubelski jest w rzeczywistości alternatywą dla "rosyjskiego świata" w tej części Europy – powiedział.

– Będziemy pracować w taki sposób, aby przybliżyć moment, w którym Białoruś zamiast "rosyjskiego świata" wybierze Trójkąt Lubelski – poinformował polityk.

Trójkąt Lubelski, którego stronami są Polska, Litwa i Ukraina, powstał w lipcu 2020. Głównym celem tego formatu jest poprawa współpracy na polu ekonomicznym, społecznym i politycznym oraz wspieranie prozachodnich ambicji Ukrainy.

KOMENTUJ
2 lipca
twitPolska cały czas nie chce zgodzić się na niemiecko-rosyjski deal. Niemcy przysyłają na ambasadora w W-wie człowieka od zadań specjalnych - byłego wiceszefa wywiadu BND, oddany polityk kanclerz Niemiec - Tusk otrzymuje nowe zadania i wkrótce wróci do polskiej polityki, Niemcy wyraźnie zapowiadają ochłodzenie stosunków z Polską, co może oznaczać wojnę handlową rękami biurokracji unijnej, Der Onet i wszystkie media Kominformu (TVN, Agora ...) rozpoczynają nagonkę i uruchamiane są wiatraki z gównem.
Berlin wykorzystuje również to, że dominujący w rządzi Bidena amerykańscy Żydzi zawsze mieli słabość do Niemiec.

Niemcy i Francuzi wyraźnie tracą cierpliwość, bo Rosja cały czas ponawia ofertę, a jedyną przeszkodę stanowi PiS.

Jak Państwo sądzicie, jak będzie wyglądało uderzenie w PiS?

Kolejny pucz, ale tym razem z udziałem Konfederacji, która już takie zamiary ujawniła?

KOMENTUJ
30 czerwca
twitNajważniejsze informacja, to wymienienie Ukrainy, jako partnera strategicznego! Wreszcie.

Przypominam, że Ukraina trzyma nasz cały front południowy, boję się myśleć, co by było gdyby ich nie było.

KOMENTUJ
30 czerwca
twitW polityce nie ma przypadków.

1. Dzięki inicjatywie polskiej i kilku innych krajów Niemcom i Francuzom nie udał się reset z Rosją. Mieliśmy wsparcie ze strony również Wielkiej Brytanii, której okręt był celem agresywnych działań maszyn rosyjskich na Morzu Czarnym.

2. W odpowiedzi Niemcy zapowiadają ochłodzenie relacji z W-wą.


Należy się spodziewać, że mocno uaktywni się Kominform i rosyjska trollnia. Narzędzi mają kilka, przede wszystkim ideologia LGBT, rzekomy antysemityzm Polaków oraz cała masa funków (Trzaskowski w centrum W-wy odbudowuje tęczę przed kościołem z nadzieją, że ktoś ją spali) oraz użytecznych idiotów (tokarczuki, żakowskie, twardochy, stuhry, jandy .... ). Na pewno będzie uruchomiony lewar brukselski (środki) oraz wszystkie media Kominformu (Agora, TVN, Der Onet ....)

KOMENTUJ
28 czerwca
twitPołączenie z Via Carpatia, CPK ... dzieje się!!!

"Samuel Ramani, analityk ds. Bliskiego Wschodu, powiedział telewizji Al-Dżazira, że chociaż 15-krotny wzrost ruchu w Bosforze w ciągu ostatniego półwiecza jest poważnym problemem, należy go wyważyć z obawami środowiskowymi i geopolitycznymi, w tym z doniesieniami, że znaczna część projektu będzie finansowana przez kapitał chiński."

KOMENTUJ