logo
ZRZUTKA na serwis Geopolitykapro.pl
UWAGA! Wszyscy wspierający otrzymają w nowej książce autora "Geopolityka: Polska w grze mocarstw" imienne podziękowania. Najhojniejsi donatorzy zostaną dodatkowo wyróżnieni.
16 września
twitW tle anulowanie zakupu okrętów podwodnych we Francji na rzecz budowy ich w Australii z pomocą WB i USA.

KOMENTUJ
15 września

KOMENTUJ
14 września

KOMENTUJ
14 września
twitWielka Brytania próbuje zabezpieczyć swoje interesy na wypadek rozpadu Unii. Należy pamiętać, że taka polityka ma na celu również osłabienie Niemiec poprzez próby uniezależniania od nich ich Afryki (Mitteleuropy).

KOMENTUJ
12 września

KOMENTUJ
9 września
twitNie bardzo rozumiem takie zachowanie polskich kibiców. Anglicy naprawdę mają za sobą mroczne czasy brutalnej kolonizacji, a nawet ludobójstwa, tak więc mają za co przepraszać.

KOMENTUJ
6 września
twitKominform vs. ...

Kiedy to szaleństwo się skończy ...

KOMENTUJ
2 września
twitPodsumowanie

1. Waszyngtońska diaspora przenosi stolicę Trójmorza z W-wy do Berlina (wiadomo Żydzi od zawsze mieli słabość do Niemców). Oznacza to likwidację projektu Trójmorza (sami projekt uruchomili, to i zlikwidowali) i zielone światło do realizacji niemieckiej Mitteleuropy.

2. Waszyngton zezwala Berlinowi na realizację rosyjskiej koncepcji "Europy od Władywostoku po Lizbonę". Moskwa oficjalnie nie wejdzie do bloku antychińskiego, ale będzie markowała balansowanie, jednak kierunek prozachodni będzie już określony i stopniowo realizowany (być może zmuszą Chińczyków do szeregu koncesji), Rosja w dalszym ciągu będzie prowadzić wojnę informacyjną, ale będzie ona stopniowo tonowana i z czasem wygaszana.

3. Kiedy polityka Moskwy będzie już na tyle czytelna dla Pekinu, Chiny będą musiały zapobiec realizacji koncepcji "Europy od Władywostoku po Lizbonę". Jedynym państwem które jest w stanie zablokować amerykańsko-niemiecko-rosyjski projekt, to Polska, ale raczej tylko z Ukrainą (Białoruś już prawdopodobnie będzie wchłonięta przez Rosję). Pekin będzie musiał odsłonić karty wobec Polski i Ukrainy. Jedno jest na pewno pewne, dopóki Moskwa będzie udawała, że jest w drużynie Państwa Środka dopóty Pekin nie zdecyduje się na żadną ofertę wobec EŚrodkowej. Niezwyciężona tęczowa "armia europejska" będzie walczyć z Rosjanami o Białystok dodam, że najważniejszą siłą tej nowej "europejskie armii" będzie armia rosyjska.

W co grają Rosjanie?

4. Wymarzonym scenariuszem dla Moskwy jest "władowanie" Chin w wojnę o Tajwan z USA. Pekin nie będzie miał sił, aby zablokować wymarzony przez Putina i Merkel projekt "Europy od Władywostoku po Lizbonę". Chwilę potem rozpocznie się tworzenie NJSzlaku na warunkach rosyjsko-niemieckich.

Wygląda więc na to, że już wiemy kiedy Moskwa zmieni front, warunek "wpakowanie" Chin w wojnę o Tajwan.

Z tego co widzę, to rosyjska propaganda uruchomiła w USA Andrieja Piontkowskiego :) Cytat z jego bredzenia "Liderami Wolnego Świata są ci ludzie i te kraje, które nawet w trudnych czasach stają w obronie Wielkiej Cywilizacji Zachodu i jej wartości. Dziś to przede wszystkim Ukraina, Tajwan, Izrael. Trzy Bastiony Wolności, których istnienie doprowadza do furii różne wcielenia wielogłowego Imperium Zła."

KOMENTUJ
12 lipca
twitPrzynajmniej już jest jasne dlaczego nikt ich nie chciał w Windsorze :) Normalnie Pacanowo :)

KOMENTUJ
12 lipca
twitPrzecież Obama dziękował Niemcom za udział w walce z nazistami, a do tego wspiera LGBT gdzie tylko może ....

KOMENTUJ