logo
Email Hasło
Dostęp do serwisu -->ZRZUTKA od 9 zł/m
7 listopada

"Kraje zachodnie nie będą mogły uniknąć dialogu z Rosją", " Zachód będzie musiał rozpocząć równą rozmowę o wspólnej dla nas przyszłości" Putin ...

Dwa wydarzenia, Władimir Putin podczas forum Klubu Wałdajskiego mówi m.in.

"Kraje zachodnie nie będą mogły uniknąć dialogu z Rosją.
Stwierdził, że kryzys na świecie nabrał globalnego charakteru i dotyka wszystkich, więc ludzkość ma teraz dwie drogi: nadal gromadzić ciężar problemów, które "nieuchronnie zmiażdżą wszystkich", albo próbować wspólnie znaleźć rozwiązania.
Zawsze wierzyłem i wierzę w tę siłę zdrowego rozsądku, dlatego jestem przekonany, że prędzej czy później powstaną nowe ośrodki wielobiegunowego porządku świata, a Zachód będzie musiał rozpocząć równą rozmowę o wspólnej dla nas przyszłości. Oczywiście im szybciej, tym lepiej - powiedział.
Dalej mówił, że Rosja nigdy nie uważała i nie uważa się za wroga Zachodu, pomimo obecnego konfliktu. W obecnych warunkach trudnego konfliktu - powiem wprost - Rosja, jako niezależna, oryginalna cywilizacja, nigdy nie uważała i nie uważa się za wroga Zachodu - powiedział.
Jego zdaniem, Zachód dzieli się na dwie części - jedna wyznaje tradycyjne, przede wszystkim chrześcijańskie wartości, wolność, patriotyzm, bogatą kulturę. Ten Zachód jest nam pod pewnymi względami bliski, pod wieloma względami mamy wspólne, wciąż starożytne korzenie - powiedział.
Ale jest też inny Zachód - agresywny, kosmopolityczny, neokolonialny, działający jako narzędzie idei neoliberalnych. To właśnie z nakazami tego Zachodu Rosja oczywiście nigdy nie zniesie - podkreślił Putin.
Stwierdził także, że "Rosja nie rzuca wyzwania elitom Zachodu". Rosja po prostu broni swojego prawa do istnienia i swobodnego rozwoju - kontynuował."

Dzień, dwa dni później przyszła odpowiedź z Chin

Przywódca ChRL Xi Jinping podkreślił łączące Chiny i Rosję „wszechstronne strategiczne partnerstwo koordynacji dla nowej ery” oraz pogłębiającą się współpracę obu krajów w różnych dziedzinach – podała w poniedziałek państwowa agencja prasowa Xinhua.
W liście gratulacyjnym z okazji 65-lecia Towarzystwa Przyjaźni Rosyjsko-Chińskiej Xi oświadczył również, że przyjaźń pomiędzy obu narodami ma szerokie perspektywy i wielki potencjał dla dalszego rozwoju.
A przecież jeszcze naście dni temu Xi nie wysłał nawet tradycyjnych życzeń urodzinowych Putlerowi, choć robił to dotychczas ze szwajcarską precyzją.

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Xi-Jinping-chwali-strategiczne-partnerstwo-Chin-z-Rosja-8431860.html

Wniosek jest dość prosty, Rosja przekazuje sygnał do Zachodu i do Chin, trwają negocjacje.

Wysłannik Blinkena, bo prawdopodobnie Biden nie bardzo orientuje się co się dzieje, J.Sullivan od ładnych paru dni negocjuje z Rosjanami, od tego zależy, czy będzie spotkanie na Bali.

W międzyczasie do Polski poszedł kilka dni temu, długi, ważny, bo przeszło 7 minutowy "speech", który jest przy okazji odpowiedzią na nasze reparacje wobec Berlina, de facto pełniący funkcję prezydenta A.Blinken dał do zrozumienia, że ciągle wisimy >230 mld zł za zorganizowanie holocaustu i musimy zacząć się w końcu wzorować na Niemcach i Austriakach .... "Czy konie mnie słyszą"W tym samym dniu - 7 listopada

  Dziesięć europejskich federacji piłkarskich ...
  Eksperci oceniają ostatnie regulacje eksportu tech. mikrochipowych ...
  Rosyjskie zapasy rakietowych pocisków manewrujących zbliżają się do krytycznie niskich stanó
  Alibaba i start-up Biren Technology dopracowują swoje najbardziej zaawansowane konstrukcje chipów
  Niemcy zawieszają spłacanie reparacji wojennych. 11 stycznia 1923 roku wojska francuskie wkraczają do Zagłębia Ruhry Wideo
  This is how China builds railways
  Turcja nie przepuściła rosyjskich okrętów, które zamierzały wpłynąć na Morze Czarne
  Południowokoreańscy giganci, jak Samsung czy SK Hynix, mają jeszcze rok, aby podjąć kluczową dla ich biznesu decyzję
  Zwrot ku Korei. Alternatywa czy lewar na USA?
  Afera wokół wejścia Chińczyków do Hamburga skłania Niemców do poszukiwania zabezpieczeń
  Biały Dom: Biden rozmawiał z Scholzem nt. wizyty w Chinach. Antony Blinken twierdził, że stanowiska USA i Niemiec oraz Europy w kwestii podejścia do Chin się zbliżają Tekst
  Media: Japonia szykuje się na wojnę z Chinami. Tymczasem Niemcy zacieśniają współpracę z Tokio ...
  Skandal w Wielkiej Brytanii. Oficer przerwała milczenie w sprawie molestowania. Wincyj tęczy! Wincyj!!!
  Chiny przejmują niemieckie firmy. Głównie technologiczne
  Polska zainteresowana uczestnictwem w programie Nuclear Sharing. Dobre, Turcja, czy Niemcy to sprawdzeni sojusznicy, ale Polska .... Tekst
  W 2013 roku na scenie rosyjskiej telewizji występował dzisiejszy prezydent Ukrainy, a jeden z czołowych obecnych propagandzistów wyginał się w takt muzyki Wideo