Najwyższe rosyjskie odznaczenie dla premiera Indii. Premier Indii nazwał Putina - przyjacielem
Jest też polski akcent, bo na przywróconemu w 1998 orderze św Andrzeja znajduje się również godło Królestwa Polskiego, które było częścią imperium.
Kto czytał moją książkę wydaną w 2018 roku, to wie, że w amerykańskiej układance jest kilka kluczowych państw, które należy mieć po swojej stronie - priorytetowo Rosję, Indie, Japonię, Niemcy, a potem w drugim rzucie Australię, Filipiny, Koreę Pd, Wielką Brytanię, Arabię Saudyjską ... w trzecim rzucie Polskę oraz pozostałe wycieruchy. Nie wymieniam Ukrainy czy Białorusi, bo to dla USA naturalna strefa rosyjska, jeszcze w 1991 roku prezydent amerykański robił wszystko, aby Ukraina i Białoruś nie oddzielały się od więzienia narodów, ale Jelcyn nie był tym zainteresowany, więc z bólem serca musieli odpuścić.
Dla tych co już zapomnieli przypominam, że Chiny i Indie mają nierozwiązane problemy graniczne, które ciągną się jeszcze od czasów brytyjskich. Od czasu do czasu Chińczycy spuszczają tam łomot Indusom, a flota pakistańska ćwiczy z Chińczykami na Oceanie Indyjskim przeciwko flocie rosyjsko-induskiej.
Ostatnie wiadomości z 3 ostatnich dni do 10 lipca
"Cyfrowy koń trojański z Chin. Ukraina ostrzega przed działaniami Pekinu"
Francja odpada
"Sejm zwróci się do PE. Chodzi o Aleksandra Kwaśniewskiego"
Trwa ocieplanie wizerunku Kima w USA
PiS chce, żeby Sejm uczcił pamięć ofiar Wołynia. "Żądamy od Czarzastego"
Ukraiński atak na punkty strategiczne. Rosja reaguje ws. eksportu ropy
Pochówek Bandery w Ukrainie odłożony. Kijów chce rozmawiać
Krwawe starcia po decyzji władz w Pakistanie
Kaczyński w wywiadzie dla WP o Braunie: "bardzo niebezpieczny". Wyklucza koalicję nawet za cenę władzy
Dobra scena
Presja USRala/Niemiec daje rezultaty
Polska chwalona przez Putina
Paśnik dla partii
"Boi się zakończenia wojny". Ostre słowa b. rzeczniczki o Zełenskim
Hegseth znów wzywa Europę. Mówił o "pustych sloganach"
Żywność polska, nie, zagraniczna
Kupiliśmy setki czołgów, które szybko stracimy w walce? Brakuje ważnego systemu
Przydacz chce zmian w rządzie. Wiceminister do dymisji?
"Poseł AfD o współpracy Niemcy-Rosja. Był zapraszany przez Koronę Brauna"
Kolejny apel Łukaszenki i tym razem bez odzewu polskich miernot