logo
Email Hasło
POCZTA GPro . Dostęp do serwisu -->ZRZUTKA od 9 zł/m
14 marca

"Promujemy [...] obecność amerykańską w Europie" Jacek Bartosiak (Strategy & Future), 12.2022

Zakładamy, że kierunek federacyjny jest już wybrany przez ojców założycieli, czyli Niemcy/USA i nie ma odwrotu od tej formy rządów. Dla USA jest to duża wygoda, bo wszystko ustalają jedynie z Berlinem bez szarpania się z europejskimi karaluchami.
Przypominam, że mieliśmy swoje 5 minut w czasach D.Trumpa, ale tylko po to, aby trochę postraszyć Niemców, powrócono do starego i sprawdzonego na dobre i złe sojuszu zwanego "partnerstwem w przywództwie", które zaproponował Niemcom już w 2005 roku G.Bush. Nie ma co się obrażać, bo to, że tak się stanie było oczywiste.



Ostatnie wiadomości z 3 ostatnich dni do 14 marca

  Soros w innej postaci?
  Bo to byli...
  "Czterech gości u prezydenta. Ruszył nieformalny szczyt liderów"
  "Szwedzcy armatorzy zasilił rosyjską flotę cieni 10 tankowcami" Tekst
  JP II 1986
  Nawrocki bez zmian Wideo
  Trwa podmiana celu
  Trochę tego jest
  Niemcy pomagają Republice atakować ... Wideo
  Odpalony....
  Oligarchia na Ukr ma swoje plusy
  Ochrona dla Ukraińców w UE ograniczona? Komisja przychyla się do wniosku
  Migranci do pilnego odesłania daleko w świat
  Drony... Wideo
  Niemcy mają sojusznika
  Chyba za dobrze szło..
  Niemcy już się szykują na Chińczyków...
  On już jeuropejczyk Wideo