logo
Email Hasło
POCZTA GPro . Dostęp do serwisu -->ZRZUTKA od 9 zł/m
14 marca

"Promujemy [...] obecność amerykańską w Europie" Jacek Bartosiak (Strategy & Future), 12.2022

Zakładamy, że kierunek federacyjny jest już wybrany przez ojców założycieli, czyli Niemcy/USA i nie ma odwrotu od tej formy rządów. Dla USA jest to duża wygoda, bo wszystko ustalają jedynie z Berlinem bez szarpania się z europejskimi karaluchami.
Przypominam, że mieliśmy swoje 5 minut w czasach D.Trumpa, ale tylko po to, aby trochę postraszyć Niemców, powrócono do starego i sprawdzonego na dobre i złe sojuszu zwanego "partnerstwem w przywództwie", które zaproponował Niemcom już w 2005 roku G.Bush. Nie ma co się obrażać, bo to, że tak się stanie było oczywiste.



Ostatnie wiadomości z 3 ostatnich dni do 14 marca

  Budowa nowej kopalni upadnie przez podatek? "Zniechęca nawet polskich inwestorów"
  Czołgi
  Celny strzał Wideo
  Kto sponsorwał Hamas?
  Niemcy bez zmian Wideo
  Zełeński nie mógł inaczej
  Usrael już się włączył do wojny kognitywnej na całego, a właściwie do kolejnych jej fali Tekst
  Bo są równi i równiejsi
  Zełeński wysyła komunikato do Łukaszenki
  "Sprzedajne dzi***". Skandaliczne słowa ukraińskiego dowódcy pod adresem Polski
  Każda władza się demoralizuje Wideo
  Czym jesty PiS w Polsce? Wideo
  Weekendowo :) Mem Wideo
  IPN zapowiada materiały o UPA. Reakcja na odebranie orderu Zełenskiemu
  Mało kto wie, że...
  Ciągnie wilka do lasu
  Ciekawa wypowiedź
  Budanow, Sybiha.. oddają polskie odznaczenia
  Jest taki serial "Na kłopoty Bednarski"