logo
Email Hasło
POCZTA GPro . Dostęp do serwisu -->ZRZUTKA od 9 zł/m
14 marca

"Promujemy [...] obecność amerykańską w Europie" Jacek Bartosiak (Strategy & Future), 12.2022

Zakładamy, że kierunek federacyjny jest już wybrany przez ojców założycieli, czyli Niemcy/USA i nie ma odwrotu od tej formy rządów. Dla USA jest to duża wygoda, bo wszystko ustalają jedynie z Berlinem bez szarpania się z europejskimi karaluchami.
Przypominam, że mieliśmy swoje 5 minut w czasach D.Trumpa, ale tylko po to, aby trochę postraszyć Niemców, powrócono do starego i sprawdzonego na dobre i złe sojuszu zwanego "partnerstwem w przywództwie", które zaproponował Niemcom już w 2005 roku G.Bush. Nie ma co się obrażać, bo to, że tak się stanie było oczywiste.



Ostatnie wiadomości z 3 ostatnich dni do 14 marca

  Ochrona dla Ukraińców w UE ograniczona? Komisja przychyla się do wniosku
  Migranci do pilnego odesłania daleko w świat
  Drony... Wideo
  Niemcy mają sojusznika
  Chyba za dobrze szło..
  Niemcy już się szykują na Chińczyków...
  On już jeuropejczyk Wideo
  TV Russia Today, a nie to TV Republika
  Wcale bym się nie zdziwił :)
  Stary Morawiecki o Rosji Wideo
  Europa wzmacnia sektor półprzewodników. Miliony euro dla niemieckiej firmy
  Bez Polski i Włoch podczas negocjacji pokojowych? "Mieli pretensje"
  Waszyngton łagodzi sankcje. Z listy usunięto kilku obywateli Rosji
  Kaczyński zwróci order Ukraińcom. "Wyraz lojalności"
  Międzymorze gospodarcze, pierwsze kroki
  Prezes PiS: W Gdańsku jest banderowiec, konferencja powinna zostać odwołana
  Bardzo ciekawa rywalizacja - fake?
  Ograniczenia paliwowe rozprzestrzeniły się na 16 regionów w Rosji