logo
Email Hasło
POCZTA GPro . Dostęp do serwisu -->ZRZUTKA od 9 zł/m
14 marca

"Promujemy [...] obecność amerykańską w Europie" Jacek Bartosiak (Strategy & Future), 12.2022

Zakładamy, że kierunek federacyjny jest już wybrany przez ojców założycieli, czyli Niemcy/USA i nie ma odwrotu od tej formy rządów. Dla USA jest to duża wygoda, bo wszystko ustalają jedynie z Berlinem bez szarpania się z europejskimi karaluchami.
Przypominam, że mieliśmy swoje 5 minut w czasach D.Trumpa, ale tylko po to, aby trochę postraszyć Niemców, powrócono do starego i sprawdzonego na dobre i złe sojuszu zwanego "partnerstwem w przywództwie", które zaproponował Niemcom już w 2005 roku G.Bush. Nie ma co się obrażać, bo to, że tak się stanie było oczywiste.



Ostatnie wiadomości z 3 ostatnich dni do 14 marca

  Ograniczenia paliwowe rozprzestrzeniły się na 16 regionów w Rosji
  Czarzasty wycofuje się z konferencji. Tak uzasadnia decyzję
  Tusk o przyszłości świata, zaapelował do sojuszników. "Więcej wysiłku"
  PE przyspiesza w sprawie "wojskowego Schengen". Polska najbardziej skorzysta
  Spór między pałacami, padły zarzuty. "Postanowili storpedować"
  Ruch Białorusi po ultimatum Ukrainy. "Przestały działać"
  KE chce pośredniczyć w sporze Polski z Ukrainą. Jest reakcja rządu
  Sojusznicy z Europy chcą ruszyć z pomocą. "Rozmieszczają zasoby"
  Tąpnięcie w Pentagonie. Media: Dowódca armii USA w Europie odchodzi
  Kolejny amerykański głos... Wideo
  Bez dwóch zdań
  Co na to USrael?
  Nie jest tak źle
  Nie jest to dziwne, bo cel jest odwrotny
  Takie cuda, będą mogli Polsce dostarczać
  Jest wsparcie z Moskwy dla Nawrota
  Tylnymi dzwiami
  Prezent za wybór FC w Jaworznie
  Ta firma , to kulturowy rzeźnik
  Wsparcie z Rosji dla decyzji Nawrockiego Wideo
  Wrzutka...?
  Przerażające... Wideo
  Łukaszenko o Izraelu Wideo